Magazín LEEMONADA

DO ŠKOLY SE SVĚTLUŠKOU

DO ŠKOLY SE SVĚTLUŠKOU

Světluška provází nevidomé děti při jejich vstupu do školy. Přispívá na přepis učebnic do Braillova písma, pomůcky i asistenta, který je pro přijetí dítěte s těžkým zrakovým postižením do běžné školy podmínkou.

Jedním z mnoha dětí, kterým Světluška pomáhá, je devítiletá Lucka F. z Hrubé Skály, kterou Světluška provází ve škole již třetím rokem. Příspěvek na pedagogického asistenta, učebnice v Braillově písmu a vhodné pomůcky jsou pro Lucku a další nevidomé děti jistotou, že budou se svou rodinou a kamarády a nebudou muset dojíždět do speciální školy, nebo být na internátu. „Světluška díky každoročnímu příspěvku na asistentku zahání velkou noční můru spojenou s Lucčiným vzděláváním. Pokud bychom peníze nezískali, dostali bychom se do vpravdě neřešitelné situace. Lucie by nemohla být integrována v běžném kolektivu zdejší rodinné školy. Žádná speciální třída pro nevidomé děti v našem blízkém ani vzdálenějším okolí není. Představa internátní školy daleko od domova je pro nás naprosto nepřijatelná. Krátce řečeno: Bez Světlušky bychom doma měli temno,“ děkuje maminka Lucky. Světluška jí v tomto školním roce přispěla 35 000 Kč na pedagogickou asistenci a 20 000 Kč na školní pomůcky.

Světluška z 9. ročníku sbírky podpořila školní a osobní asistenci v celkové výši
862 792 Kč a 117 680 Kč věnovala na přepis učebnic a příprav u školních pomůcek.

JAK MŮŽETE POMOCI PRÁVĚ VY?

Po celý rok můžete přispět na konto „deset devítek“ 99999 99999 / 0100 nebo odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz

Můžete se také stát Světluščím dobrovolníkem nebo přijít na některou z rozmanitých benefičních akcí.

 

další články z rubriky Podporujeme:

SVĚTLUŠKA DÍKY DARŮM „SVÍTÍ NA CESTU“ NEVIDOMÝM  

SVĚTLUŠKA DÍKY DARŮM „SVÍTÍ NA CESTU“ NEVIDOMÝM

Světlušky jistě znáte. Rok co rok se v ulicích objevují mladí lidé s tykadýlky na hlavě a křídly na zádech.

SVĚTLUŠKA  

SVĚTLUŠKA

Když energická Ája moderovala v Lucerně s Michalem Horáčkem první koncert pro Světlušku, těžko by kdokoli hádal, že je to pro ni téměř poprvé. Většina z televizních diváků ani nepostřehla, že Ája nevidí. Do šestnácti trochu viděla, pak oslepla úplně.

SVĚTLUŠKA  

SVĚTLUŠKA

Světluška je tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. Společně s patronkou Anetou Langerovou svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky.