Magazín LEEMONADA

SVĚTLUŠKA

SVĚTLUŠKA

Světluška je tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. Společně s patronkou Anetou Langerovou svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky.

Přispívá jim na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, na osobní asistenty dětem, aby mohly chodit do běžných škol se zdravými kamarády a seniorům, aby mohli trávit podzim života doma a nikoli v ústavu. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, na jejich cestě k samostatnosti.

Aby Světluška mohla svítit na cestu, sbírá světlo do své pomyslné lucerničky. V průběhu roku proto pořádá rozmanité benefiční akce. Mezi ty nejznámější patří např. Kavárna POTMĚ, celorepubliková charitativní sbírka Den, kdy září Světlušky, benefiční večer Světlo pro Světlušku vysílaný živě na ČT1 a ČRo1 – Radiožurnálu či Pohádky od Světlušky.

Kde všude Světlušku ještě potkáte najdete na www.svetluska.net

JAK MŮŽETE POMOCI PRÁVĚ VY?

Po celý rok můžete přispět na konto „deset devítek“ 99999 99999 / 0100 nebo odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz

Můžete se také stát Světluščím dobrovolníkem nebo přijít na některou z rozmanitých benefičních akcí.

 

další články z rubriky Podporujeme:

SVĚTLUŠKA DÍKY DARŮM „SVÍTÍ NA CESTU“ NEVIDOMÝM  

SVĚTLUŠKA DÍKY DARŮM „SVÍTÍ NA CESTU“ NEVIDOMÝM

Světlušky jistě znáte. Rok co rok se v ulicích objevují mladí lidé s tykadýlky na hlavě a křídly na zádech.

DO ŠKOLY SE SVĚTLUŠKOU  

DO ŠKOLY SE SVĚTLUŠKOU

Světluška provází nevidomé děti při jejich vstupu do školy. Přispívá na přepis učebnic do Braillova písma, pomůcky i asistenta, který je pro přijetí dítěte s těžkým zrakovým postižením do běžné školy podmínkou.

SVĚTLUŠKA  

SVĚTLUŠKA

Když energická Ája moderovala v Lucerně s Michalem Horáčkem první koncert pro Světlušku, těžko by kdokoli hádal, že je to pro ni téměř poprvé. Většina z televizních diváků ani nepostřehla, že Ája nevidí. Do šestnácti trochu viděla, pak oslepla úplně.