Magazín LEEMONADA

ZAKYNTHOS

ZAKYNTHOS

Všudypřítomná bujná zeleň, květy hrající pestrými barvami, tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting...

...horské pěší túry, pohostinní obyvatelé, horké klima, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek. To je jen malý výčet toho, co čeká na  návštěvníky krásného zeleného ostrova v Jónském moři zvaného Zakynthos.

Letos v červnu jsme s manželkou zamířili do malebného letoviska Vasilikós na jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos. Ze standardních nabídek cestovních agentur jsme si vybrali ubytování ve studiích Koukis, která nás zaujala nejen svou výbornou polohou. Jelikož jsme cestovali s téměř dvouletým synem, hledali jsme klidné místo mimo velké hotelové komplexy a bez přítomnosti hlasitých anglických turistů. Výběr místa našeho více než týdenního pobytu byl ideální volbou pro uspokojení našich požadavků a představ. Ubytování ve studiích Koukis bylo prostorné a pohodlné. Pokoje s klimatizací a krásným výhledem na moře, který stál opravdu za to, jen utužoval náš příjemný pocit z tohoto prostředí. Součástí areálu byla restaurace, kde se bylo možno stravovat v průběhu celého dne. Ačkoliv byl zájezd nabízen bez stravy, existence tohoto rodinného restauračního zařízení přímo u studií je velkou výhodou. Hned několikrát jsme si zde pochutnali na delikátně připravené rybě tsipuře. Jelikož rádi poznáváme tradiční lokální kuchyně, zamířili jsme také do jen 200 m vzdáleného centra s dalšími možnostmi stravování a obchůdků. V místních tavernách jsme ochutnali nezapomenutelné čerstvé grilované krevety, tradiční řecký salát s feta sýrem a pravými lahodnými řeckými olivami. I náš dvouletý syn si pochutnával na řeckých specialitách a obzvláště pak na místním tzaziky. Dobrá tříchodová večeře s nápoji pro dva dospělé a dítě se dá v místní taverně pořídit okolo 30 €. Zdejší obsluha je velmi přátelská a často vám věnuje i nějakou drobnou pozornost prostřednictvím ouza, ovoce či zmrzliny.

Velmi pěkná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře toto místo předurčuje pro dovolenou s dětmi. Moře bylo po celou dobu krásně čisté, bazén s dětským  brouzdalištěm se stal příjemnou možností, kde jsme se synem mohli trávit chvíle plné aktivit i odpočinku. Snad jediná nevýhoda, kterou můžeme zmínit, je přístup k samotné pláži, který je znevýhodněn schody, což může být komplikací pro osoby s pohybovým mezením, či pro malé děti.

Velmi pohodovou a klidnou dovolenou můžeme doporučit těm, kteří touží po tomto typu odpočinkového pobytu. Rádi se sem vrátíme i s odrostlejším dítětem, jelikož bychom tento malebný ostrov rádi poznali také z hlediska památek a architektury.

další články z rubriky Na cestách:

ALPY

Lyžařská a snowboardová sezóna už sice pomalu končí, ale i na jaře lze ještě vyrazit „na prkýnka“. A když ne letos, tak určitě příští rok.