Magazín LEEMONADA

ČERNÝ SAMET NAD MENDOZOU

ČERNÝ SAMET NAD MENDOZOU

Jedna z vůdčích jihoamerických vinařských  společností  Concha y Toro se usadila v roce 1996 v argentinské Mendoze , zakoupila tam obrovské pozemky a vysadila na nich vinice.

Dodala své know-how a založila společnost Trivento Bodegas y Viñedos s cílem vyrábět vína nejvyšší kvality pro zahraniční trhy. Výsledkem je i Trivento Golden Reserve Malbec, které vám právě představujeme.

Milovníci dobrého červeného vína si na této jedinečné argentinské delikatese pochutnají. Víno velmi tmavé barvy, které po celý jeden rok zraje ve francouzských dubových sudech a poté ještě stejnou dobu v lahvích, má opravdu skvostnou chuť. Jeho kořeněný základ v ústech evokuje přicházející svátky Vánoc.

Toto víno vyrůstá v drsných podmínkách kamenité sopečné půdy. Aby v takovém prostředí dorostlo, potřebuje hodně síly, a ta je potom cítit z každého loku. Díky kontinentálnímu klimatu a dostatku slunce mají hrozny ideální podmínky pro zrání.

Citlivá práce se sudem se projevila na dlouhé, delikátní dochuti. Závěr chuti vína dotvářejí stopy čokolády a koření.

Víno se vám stane skvělým společníkem třeba pro večer strávený u krbu za zvuků praskajícího dřeva. Chcete-li složit poctu svým blízkým a přátelům, pohostěte je tímto úchvatným Malbecem.

Trivento Golden Reserve Malbec

Trivento Bodegas y Viñedos S. A.
Argentina, Mendoza

Složení: jednoodrůdové víno – odrůda Malbec
Průměrný obsah alkoholu: 14,2 %
Zbytkový cukr: 5,3 g/l

Delikatesa k vínu měsíce - MEDOVÁ KACHNÍ PRSA S POMERANČOVÝM GLAZÉ A OŘECHOVÝM KUSKUSEM

V tomto ročním období nechte víno dekantovat klidně po celý den. Všechny tóny chuti tím dostanou příležitost vyniknout.

Doušky lahodného Malbecu povýší středně propečená kachní prsa s lehce nasládlým pomerančovým glazé na úžasný kulinářský zážitek. Ořechový kuskus je lehkou tematickou přílohou, která toto sezonní menu dokonale doplní.

JAK JSTE VÍNO HODNOTILI VY

JIŘÍ JANOUŠEK
Asociace komunikačních agentur
barva: vůně: chuť:

Víno má opravdu mimořádnou dochuť, projev koření ve vůni a chuti se dobře podporuje. Je to víno, které se neztratí ani s výrazně ochucenými masovými pokrmy.

MARTIN TOŠENOVSÝ
Leemon Concept, s. r. o.
barva: vůně: chuť:

Výborné a příjemné pití pro chvíle krásného večera. Toto víno má unikátní zabarvení v odstínech červené palety. Struktura, suchost a svěžest. Ve vínu je možnost poznat osobitou tělnatost s podmanivou nabídkou příjemných tříslovin.

ROMANA BARTSCHOVÁ
Naturprodukt CZ s. r. o.
barva: vůně: chuť:

Víno bylo výtečné, plné zralých hroznů s chutí harmonie.

MIROSLAV JANOVIAK
Povodí Odry
barva: vůně: chuť:

Ze začátku jsem od něj očekával, že to bude typické těžké víno z Jižní Ameriky, ale příjemně mě překvapila jeho jemnost. Komu se podaří nechat víno chvíli dýchat, tak se následně velmi rychle ztratí v úžasné vůni, která mu zcela jistě připomene „horké“ léto plné vůní zralého ovoce.

Objednávka vína

Víno Trivento Golden Reserve Malbec lze přes magazín LEEMONADA objednat za 429 Kč bez DPH (běžná cena je 491 Kč).

Objednávejte na e-mailu vinomesice@leemonada.cz

další články z rubriky Gastronomie:

KRASAVEC, ŘEKNI KRASAVEC

Vinařská obec Vrbice - místo v Pavlovické oblasti, kde čas plyne pomaleji, a kde se nachází malební vinařství Leoše Horáka.