Magazín LEEMONADA

JAK KRÁSNĚ JE S DANIELOU

JAK KRÁSNĚ JE S DANIELOU

Rajecká dolina. Nezní to jako ráj na zemi? Inu, nebudeme daleko od pravdy! Tento turisticky přitažlivý kout Slovenska nabízí nepřeberné množství atrakcí.

Na výšlap zvou nádherné turistické trasy, dá se vyzkoušet paragliding i jízda na koni. To vše lze poznávat a objevovat ze „základny“ v Rajeckých Teplicích. Lázeňské městečko, vsazené do krásné okolní přírody Strážovských vrchů a Lúčanské Malé Fatry, nabízí stejně jako všechna lázeňská sídla klid, pohodu a útěk z ruchu všedních dní. Již v devatenáctém století to byla vyhlášená destinace, kam mířili za odpočinkem a znovunalezením zdraví nejbohatší příslušníci šlechty i buržoazie.

Zdejší prameny mají stálou teplotu 38 °C a léčebné účinky hlavně pro svaly, klouby a vůbec celý pohybový aparát. Perlou jsou lázně Aphrodite s překrásnými bazény a saunami, vyzdobené v duchu antiky, jejímž ideálem byla rovnováha mezi zdravím těla a zdravím mysli.

UBYTOVÁNÍ JAKO Z POHÁDKY

Jen pár desítek metrů od lázní Aphrodite, tedy ve skutečně strategické poloze, se nachází PENZION DANIELA. Vyznačuje se domáckou atmosférou a skvělou slovenskou kuchyní ve vlastní restauraci Koliba. Halušky, lokše, kvalitní pečínky jako od bači – to vše můžete ochutnat přímo v budově, kde jste ubytovaní. V restauraci hrává živá hudba a slovenské dobroty chutnají nejlépe právě za zvuků slovenských písniček! Ubytovací služby jsou na vysoké úrovni, vybrat si můžete z útulných  dvoulůžkových pokojů či větších apartmánů.

Penzion má dokonce vlastní solnou jeskyni. Poskytují se zde také masáže lávovými kameny! Vstup do lázní Aphrodite i solná jeskyně jsou součástí balíčků, které majitel penzionu pan Vorel „ušil na míru“ různým typům hostů – například zamilované dvojici na romantickém víkendovém pobytu, anebo rodině na dovolené, která chce hodně relaxovat.

 

další články z rubriky Postřehy:

PROČ SE VYDAT NA DRUPU

Pro lidi z tiskařského průmyslu je pomyslným „pupkem světa“ německé město Düsseldorf, v němž se každé čtyři roky koná nejvýznamnější polygrafický veletrh světa nazvaný drupa.