Magazín LEEMONADA

PROČ SE VYDAT NA DRUPU

Pro lidi z tiskařského průmyslu je pomyslným „pupkem světa“ německé město Düsseldorf, v němž se každé čtyři roky koná nejvýznamnější polygrafický veletrh světa nazvaný drupa.

MODERNÍ TECHNOLOGIE PROMĚŇUJÍ VINAŘSTVÍ

To už je snažší zastavit vodu v řece, než technologický pokrok! Spíše se zrychluje než by zpomaloval, a je všudypřítomný. Ovlivňuje i vinařství, a to velmi výrazně.

I KOMÁR MŮŽE PŘERŮST VELBLOUDA!

Takový malý, pisklavý komár váží nějaké dva miligramy. Velbloud běžně půl tuny. Znamená to, že jednoho velblouda by vyvážilo na 250 milionů komárů.

ŽIVOT BEZ MASA

Mnohý vegetarián prošel stejným vývojem. Původně se vůbec nezajímal o to, jaké potraviny jí, proč je jí, a zda na něj mají nějaký určitý vliv. Jednoduše kráčel v každodenním stereotypu a o výživu a stravování se nijak zvlášť nestaral.

ZVÍŘECÍ INSTINKTY

Je nádhera sledovat v tichém úžasu západ slunce, nebe plné hvězd, zrození života, štěňátko, hrající si s papučemi, a všechny přírodní zázraky, které vyvolávají pocit dotek u nekonečna.

JAK KRÁSNĚ JE S DANIELOU

Rajecká dolina. Nezní to jako ráj na zemi? Inu, nebudeme daleko od pravdy! Tento turisticky přitažlivý kout Slovenska nabízí nepřeberné množství atrakcí.

DARUJTE ZÁŽITEK

Žijeme v rychlé době. Být jen o krok napřed je málo. Zkušeným a dobrým manažerům toto tempo není cizí, mnohým naopak vyhovuje.

STOLETÁ DÁMA

Dožije-li se člověk sta let  je to úctyhodný výkon. Sil mu však bohužel už zákonitě ubývá. Slaví-li stoleté výročí firma, také to zasluhuje pozornost a uznání. Oproti člověku je tu ale rozdíl: stoletý věk je v tomto případě naopak provázenývitalitou a energií. Podniky s přibývajícími léty sílí a stávají se odolnějšími.

KVALITNÍ OPASEK VAŠEHO DOMU

Ke kvalitním kalhotám patří přinejmenším stejně kvalitní opasek. Obléknete-li si stylové kalhoty a obepnete je nevzhledným, i když praktickým opaskem, celkový dojem je rázem mnohem horší.

SVĚTOVÝ DEN VODY 22. března

Světový den vody (angl. World Water Day, něm. Weltwassertag) je oslavou úcty a pokory k vodě jako takové. Celý svět si každoročně 22. března připomíná její význam.

NEJLEPŠÍ VATA NA SVĚTĚ!

Cukr, aroma, barvivo, regulátor kyselosti a citrónový kvas. Cukrová vata je druh sladkosti, který je tvořen typickou lehkou vzdušnou hmotou o různé barvě v závislosti na použitém barvivu. My preferujeme růžovou!

ŘIDIČ, TEN TVRDÝ CHLEBA MÁ

Není nevídané zahlédnout řidiče kamiónu, jak si jede po dálnici a sleduje na notebooku film, popíjí si kávičku, druhou rukou řídí a je vcelku vysmátý. Jak ty štreky tihle pánové přežívají? Nebo myslíte, že si to užívají?

AŤ TO KŘUPE!

Je trendem dnešních potravinových řetězců nabídnout svým zákazníkům denně čerstvé či předpečené pečivo přímo ze své pekárny. Názory na rozpékané pečivo versus „čerstvé“ se v mnoha směrech rozcházejí.