Magazín LEEMONADA

STÁLO SE I BEHIND THE DOOR

STÁLO SE I BEHIND THE DOOR

Křest alba nadějné funky jazzové formace 24. září nadchl plnou Stolárnu.

Do posledního místa obsazený sál frýdecko-místeckého klubu Stolárna netrpělivě očekával zahájení koncertu mladého hudebního uskupení Behind the Door, který byl zároveň křtem v pořadí druhého alba této funky jazzové kapely. Album nese název Keynotes.

Někteří hosté podcenili kapacitu sálu a počet místenek, koncert si tak museli odstát v tomto případě stylově, za dveřmi.

Klubovou atmosféru na domácí půdě si užívala jak kapela, tak návštěvníci křtu. Flétnista Láďa Muroň provázel hosty celým večerem se svým typickým humorem. Úsměvy na tvářích hostů, jež svými komentáři vykouzlil, dodaly celému večeru „zádveřní“ patinu.

Skupina postupně představila skladby z nového alba, a na řadu přišly také známé hitovky z prvního cédéčka. Specialitou večera se stala jen pro tuto příležitost zkomponovaná píseň Padadada padada papa, kterou si v jejím závěru broukali snad všichni v sále.

Svěží hudební těleso Behind the Door dává texty svých skladeb posluchačům mnoho důvodů k zamyšlení. Jedinečné, propracované písně jsou očividně dílem inteligentních hlav a citlivých srdcí.

Některé ze skladeb, obzvláště ty s nádechem latinských rytmů, nutily hosty k pohybu vsedě i vestoje. Jednotlivé písně sklízely bouřlivé ovace v jazzem nasáklém vzduchu klubové scény.

Kapela koncertuje od roku 2004 po klubech a festivalech v České republice i na Slovensku. V soutěži mladých kapel Líheň 2008 získala mezi 160 soubory všech žánrů druhé místo. Zahrála si na Colours of Ostrava, ale též ve Vilniusu, v Rize, v Tallinu nebo v Helsinkách. Letos v srpnu byla předkapelou skupiny Davida Kollera na Sepetné v Beskydech. Dámy a pánové, to jsou Behind the Door.
Věřte, ještě o nich uslyšíme.

 

další články z rubriky Kultura:

BOŽSKÁ HRA  

BOŽSKÁ HRA

Po loňské návštěvě výstavy Černá slunce, neunikla nám ani další výstava na půdě Ostravské galerie výtvarného umění - rozsáhlá retrospektia života a díla malíře Jana Zrzavého (1890–1977), výstavu vskutku nevyčíslitelné hodnoty.

ČERNÁ SLUNCE  

ČERNÁ SLUNCE

Výstava Černá slunce – Odvrácená strana modernity 1927–1945, která byla k vidění v Galerii výtvarného umění v Ostravě od prosince do března to hoto roku, byla zcela unikátní, výrazná a… lehce depresivní.